Accueil > Ciekawostki, En plus, Inne, Linki, Pomocne do nauki > Festiwal Filmów Francuskich

Festiwal Filmów Francuskich

Francuski festiwalOd 17 stycznia do 17 lutego 2014 r. trwa 4. edycja internetowego festiwalu kina francuskiego – My French Film Festival. Na stronie Festiwalu można obejrzeć francuskie filmy – krótkometrażowe i pełnometrażowe, które biorą udział w konkursie. Filmy zawierają napisy w kilku językach.

Dodatkowo na stronie w zakładce Nauka przez zabawę można znaleźć materiały dydaktyczne z wykorzystaniem 16 filmów konkursowych.

Prezentowane są dwa typy materiałów:

– 10 dossier pedagogicznych stworzonych przez CAVILAM – Alliance française na prośbę Instytutu Francuskiego. Te przeznaczone zwłaszcza dla nauczycieli języka francuskiego materiały, pozwalają na popularyzację nauki języka, a przy okazji dają możliwość lepszego poznania kina francuskiego.

– 7 analiz filmów stworzonych przez Charlotte Garson oraz Donalda Jamesa, krytyków filmowych oraz znawców edukacji filmowej, wybranych przez Unifrance.

MyFrenchFilmFestival jest jedynym w swego rodzaju wydarzeniem, mającym na celu popularyzację twórczości francuskich reżyserów. Umożliwia on internautom z całego świata dzielić się pasją do kina francuskiego. Festiwal powraca po raz czwarty z nowymi filmami, w nowych językach, na nowych platformach partnerskich oraz z seansami filmowymi na terenie różnych krajów.

W konkursie bierze udział dziesięć filmów krótkometrażowych oraz dziesięć filmów długometrażowych, z których dwa są produkcji belgijskiej. Internauci mogą je oceniać oraz komentować na stronie festiwalu. Zostanie również zaprezentowany, poza konkursem, film z klasyki kina francuskiego oraz dwa francuskojęzyczne filmy produkcji kanadyjskiej.

Festiwal (zarówno strona, jak i filmy) dostępny jest na całym świecie w 13 językach: niemieckim, angielskim, arabskim, chińskim, hiszpańskim, fińskim, francuskim, włoskim, japońskim, polskim, portugalskim, rosyjskim oraz tureckim.

Na zakończenie festiwalu zostanie przyznanych siedem nagród (cztery dla filmów długometrażowych oraz trzy dla krótkometrażowych):

  • Nagroda jury
   Złożone z filmowców zagranicznych pod przewodnictwem Jean-Pierre’a Jeuneta
  • Nagroda publiczności
   Internauci z całego świata mogą głosować na swoje ulubione filmy poprzez stronę festiwalu.
  • Nagroda portali społecznościowych
   100 aktywnych na Facebooku oraz Twitterze kinomanów z całego świata zagłosuje na swoje ulubione filmy.
  • Nagroda prasy międzynarodowej
   11 reporterów popularnych dzienników wybiera najlepsze ich zdaniem filmy.

Jury składające się z filmowców oraz dziennikarzy międzynarodowych zbierze się w trakcie trwania festiwalu w Paryżu, aby zdecydować, które z filmów były ich zdaniem najlepsze. Zwycięskie filmy będą emitowane na pokładach samolotów Air France przez 6 miesięcy.

 1. Aucun commentaire pour l’instant.
 1. No trackbacks yet.

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Google

Vous commentez à l’aide de votre compte Google. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s

%d blogueurs aiment cette page :